Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

29-letni zabójca trafił do aresztu, wyjaśnia motywy zbrodni, informuje Prokuratura w Częstochowie

Facebook Twitter

29-letni Krystian W. który przyznał się do zabójstwa żony, właśnie trafił na 3 miesiące do aresztu. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Częstochowie. To tragiczny finał poszukiwań częstochowianki, które trwały od 28 sierpnia.

Zakończyły się odnalezieniem ciała kobiety w miniony poniedziałek. Więcej ustaleń w śledztwie ujawnia prokurator Tomasz Ozimek.

Materiały zebrane przez policję w toku czynności poszukiwawczych, wskazywały na uzasadnione podejrzenie, że zgon 27-letniej kobiety jest wynikiem zabójstwa. Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ wszczęła śledztwo w sprawie pozbawienia życia Karoliny W. Prokurator przedstawił zarzut zabójstwa 29-letniemu Krystianowi W., który jest mężem pokrzywdzonej, pozostającym z nią w faktycznej separacji.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej wyjaśnia, że aresztowany mężczyzna złożył zeznania i szczegółowo wyjaśnił motywy swojej zbrodni:

Przesłuchany przez prokuratora, Krystian W. przyznał się do tej zbrodni i złożył obszerne wyjaśnienia. Motywem zabójstwa były nieporozumienia związane z rozpadem małżeństwa. Analiza materiału dowodowego wskazuje, że do zabójstwa doszło w samochodzie zaparkowanym w pobliżu domu kobiety, a następnie Krystian W. wywiózł jej zwłoki do miejscowości Łobodno.

Krystianowi W. grozi dożywocie

– informował prok. Tomasz Ozimek, rzecznik częstochowskiej prokuratury.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024