Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

251 obcokrajowców chce studiować na Politechnice Częstochowskiej

Facebook Twitter

Na Politechnice Częstochowskiej ruszyła dodatkowa rekrutacja na studia na rok akademicki 2022/2023. II nabór potrwa do 10 września, do tego dnia chętni na studiowanie na najstarszej uczelni technicznej w mieście mogą się zapisywać.

Pierwszy nabór prowadzony był do końca lipca, mamy pierwsze statystyki. Już można powiedzieć, że najbardziej popularnymi wydziałami okazały się Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki oraz Wydział Zarządzania. Kierunki, które najczęściej wybierali przyszli studenci to: Informatyka, Logistyka, Angielski język biznesu, Design i zarządzanie projektami, Zarządzanie i Inżynieria produkcji, Budownictwo z wykorzystaniem technologii BIM. Podobne kierunki są również chętnie wybierane na studiach niestacjonarnych. Popularnością cieszą się ponadto nowo utworzone kierunki takie jak Architektura Krajobrazu i Odnawialne źródła energii.

Warto podkreślić, że na każdy z ponad 30-u kierunków można jeszcze znaleźć miejsca, choć na niektóre trzeba się spieszyć z zapisami. Podczas pierwszej rekrutacji teczki złożyło 251 obcokrajowców. Najwięcej z nich studiować będzie na Wydziale Zarządzania i Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2024