Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Akcja policji wymierzona w korupcję urzędniczą. 10 osób w rękach policji. W tym dwaj mundurowi [WIDEO]

Łódzcy funkcjonariusze Wydziału do Walki z Korupcją, przy wsparciu kryminalnych z innych komórek oraz jedenastu jednostek policji z regionu, przeprowadzili szeroko zakrojoną akcję wymierzoną w korupcję urzędniczą. Zatrzymanych zostało 10 osób.

Akcja policji
fot. KWP w Łodzi

Szacowany czas czytania: 00:53

Akcja policji wymierzona w korupcję urzędniczą. Zatrzymano 10 osób

Zatrzymane osoby to: sześciu urzędników samorządowych z terenu powiatu pajęczańskiego, dwóch przedsiębiorców, a także dwóch funkcjonariuszy policji.

Jak przekazują mundurowi, działania w ramach akcji prowadzone były łącznie w 30 miejscach związanych z podejrzanymi.

Policjanci przeprowadzili przeszukania, podczas których ujawniono i zabezpieczono obszerną dokumentację administracyjną, a także telefony komórkowe, akta osobowe urzędników, kopie  danych komputerowych oraz inne nośniki danych mogące stanowić dowody w sprawie

– mówi nadkom. Aneta Sobieraj, rzecznik prasowa KWP w Łodzi.

Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że wśród zatrzymanych są osoby powiązane z samorządami w Działoszynie i Pajęcznie. Wiadomo, że postępowanie w sprawie trwa.

Śledczy deklarują, że będą podejmować dalsze czynności zmierzające do pełnego wyjaśnienia mechanizmów i zakresu ujawnionych nieprawidłowości.

Przy okazji dokonanych już zatrzymań, mundurowi zabezpieczyli pieniądze na poczet grożących kar oraz ewentualnych roszczeń majątkowych.

Przewodniczący rady miasta, dyrektor WORD w Częstochowie Łukasz B. zatrzymany przez CBA!

Źródło: KWP w Łodzi

REKLAMA