
Kruki Częstochowa w niedzielę (19.01.) rozegrają mecz przed własną publicznością
Lodowisko przy ulicy Boya-Żeleńskiego w najbliższą niedziele 19 stycznia znowu stanie się areną rywalizacji hokeistów z 2. Polskiej Amatorskiej Ligii Hokeja.
R E K L A M A
R E K L A M A
Lodowisko przy ulicy Boya-Żeleńskiego w najbliższą niedziele 19 stycznia znowu stanie się areną rywalizacji hokeistów z 2. Polskiej Amatorskiej Ligii Hokeja.
Częstochowscy śledczy umorzyli śledztwo dotyczące zabójstwa dwójki dzieci w Herbach. W maju 2024 roku znaleziono zwłoki 31-letniej kobiety.
Wszczęła je w środę (15.01.) Prokuratura Rejonowa Częstochowa - Południe. Jest prowadzone w sprawie doprowadzenia 55-letniej kobiety do targnięcia się na własne życie, poprzez namowę lub udzielenie pomocy.
Na czwartek (16.01.) zaplanowano specjalną konferencję, która ma zapowiadać zaskarżenie decyzji gdańskich śledczych. Chodzi o sprawę związaną z tragiczną śmiercią 8-letniego Kamila z Częstochowy.
Już dawno za nami święta Bożego Narodzenia, dlatego Centrum Usług Komunalnych przypominało na swoich stronach i w mediach społecznościowych o harmonogramie odbioru choinek w ramach bioodpadów.
Trasa obejmuje niemal 50 krajów i 45 tysięcy kilometrów – rowerzysta pokonuje dziennie ok. 100 km. Przygotowywał się do tej wyprawy przez kilka lat, a fundusze zebrał naprawiając rowery.
Ciężki poranek na śląskich drogach, w związku z opadami śniegu możemy spodziewać się utrudnień. Choć główne trasy są już odśnieżone i czarne to na bocznych drogach możemy spodziewać się warstwy śniegu.
Zabytkowe kamienice, dawne gmachy i architektoniczne perełki Częstochowy, które przed laty były jej symbolem. W swojej najnowszej książce pisze o nich historyk, regionalista i znawca dziejów miasta - Mirosław Zwoliński.
Bardzo duże zainteresowanie na naszym fanpagu na facebooku wzbudził post dotyczący nieodśnieżonej ulicy w dzielnicy Kiedrzyn. W komentarzach nasi słuchacze wskazali wiele innych miejsc, których problem dotyczy.
Slavia Praga to aktualny lider rozgrywek czeskiej Chance Ligi. W 19 meczach, podopieczni Jindřicha Trpišovský'ego wywalczyła 50 punktów, na które składa się 16 wygranych, 2 remisy i 1 porażka. Przewaga nad drugą, Viktorią Pilzno wynosi 7 "oczek". Czeski zespół gra również w fazie ligowej Ligi Europy UEFA. Po dotychczas rozegranych 6 kolejkach jest 29. zespołem w tabeli; prażanie wygrali i zremisowali po 1 spotkaniu, a w pozostałych 4 musieli uznać wyższość rywali.
Wydział Edukacji Urzędu Miasta poinformował o nagłej śmierci Małgorzaty Kaim. Była wieloletnim nauczycielem historii, a funkcję dyrektora liceum pełniła od 2015 roku.
Nie milkną echa po sobotniej (11.01) pielgrzymce kibiców na Jasnej Górze. Po mszy św. w sali Ojca Augustyna Kordeckiego z kibicami spotkał się kandydat na prezydenta RP Karol Nawrocki. W sieci pojawiły się fragmenty tego spotkania, słychać skandujących radykalne hasła kibiców "raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę!".