Archiwum: Grudzień 2018

Szkolenie dla przedsiębiorców szykuje Wojewódzki Urząd Pracy

Będzie można dowiedzieć się więcej o możliwościach rozwoju firmy dzięki wykorzystaniu funduszy unijnych. Przedsiębiorcy poznają zagadnienia dotyczące płatnych staży i praktyk w ramach współpracy ze szkołami technicznymi. Będzie więcej o finansowaniu szkoleń i doradztwa, formach wsparcia ze Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości, programach pomocowych i konkursach Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.

 

 

Specjalny namiot do hodowli marihuany i ponad 100 gramów gotowego suszu na sprzedaż

Takiego znaleziska w jednym z mieszkań w centrum miasta dokonali częstochowscy policjanci. Śledczy zabezpieczyli kilka sadzonek konopi i amfetaminę. Rośliny należały do 38-latka, który trafił już w ręce mundurowych z wydziału narkotykowego. Przechwycone narkotyki zostały przekazane do dalszej analizy, hodowca podejrzany też o handel narkotykami usłyszał już zarzuty.

Okres mikołajkowo-świąteczny to czas gdy najchętniej pomagamy

Zjawisko widzą socjolodzy, nasze zachowania oceniają psycholodzy. A my pytaliśmy ekspertkę z częstochowskiego uniwersytetu o to, dlaczego o tej porze roku pomagamy, jesteśmy chojni i wspieramy potrzebujących… lubimy0712 Tłumaczy dr Monika Adamska-Staroń z Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie. Obserwujemy, że grudzień to czas największej liczby akcji pomocowych, imprez charytatywnych, intensywnej aktywności w zakresie wolontariatu. […]