Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

200-metrowa strefa bezpieczeństwa na ulicy Wrocławskiej. Działania strażaków potrwają jeszcze do ok. godz. 16:00

Facebook Twitter

Działania strażaków w związku z wczorajszym (26.07) wybuchem butli z gazem na ulicy Wrocławskiej potrwają jeszcze dziś (27.07) maksymalnie do godziny 16.00, usłyszała nasza dziennikarka w rozmowie z rzecznikiem prasowym Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie.

fot. Andrzej Rembowski/ Pixabay

Jak już Was informowaliśmy, w poniedziałkowe popołudnie eksplodowała butla z gazem. Na miejscu zginęli dwaj mężczyźni, kierowca i pasażer dostawczego citroena, na którym znajdowały się butle:

Prawdopodobnie doszło do wybuchu jednej butli z gazami technicznymi, która była transportowana w tym pojeździe bądź gazu, który wydobył się z tej butli. Nasze rozpoznanie wykazało, że jest tam jeszcze butla z tlenem i to ona stwarza jeszcze cały czas zagrożenie wybuchem, ponieważ znajdowała się w środowisku pożaru, znalazła się w wysokiej temperaturze

– relacjonuje mł. bryg. Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Schładzanie butli z gazem, bo takie działanie podjęli strażacy, aby nie doszło do ponownej eksplozji, ma potrwać całą dobę:

Z uwagi na to ryzyko, schładzanie realizowane jest przy pomocy bezobsługowego stanowiska gaśniczego. Dodatkowo wyznaczono strefę zagrożenia w promieniu 20 0metrów od miejsca zdarzenia. Mieszkańcy tych okolic, osoby przebywający w pobliskim sklepie, przychodni, wszyscy zostali ewakuowani. Mamy informacje o 67 osobach ewakuowanych.

Ze względu na ewakuację mieszkańców, na miejscu zdarzenia pojawili się wczoraj (26.07) także pracownicy Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego:

Miasto Częstochowa zapewniło na początku autobus, w którym te osoby mogły przebywać, a na koniec osoby, które nie znalazły schronienia u swoich bliskich bądź gdzieś indziej, mogły skorzystać z noclegu w bursie miejskiej, przy ul. Legionów w Częstochowie. Obecnie na miejscu jest jeszcze pięć zastępów ratowniczo-gaśniczych. Strefa zagrożenia jest cały czas wyznaczona, nie można wejść na teren. Schładzanie butli – zakładamy, że będzie trwało do godzin popołudniowych – myślę, że do godz. 16:00

– dodaje mł. bryg. Kamil Dzwonnik z PSP w Częstochowie. Zajrzyjcie na nasze strony w internecie, zobaczcie relacje video i zdjęcia z miejsca wybuchu. Dzisiejsze działania strażaków relacjonuje na naszej stronie na FB Paweł Stępniewski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj