Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

200 dzieci wzięło udział w kolejnej edycji Częstochowskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy

Facebook Twitter

Nauka w murach uczelni wyższej okazała się niezłą przygodą dla uczniów z miasta i regionu. Zakończyła się kolejna odsłona Częstochowskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy. Takie specjalne, dodatkowe zajęcia organizuje dla uczniów Politechnika Częstochowska.

fot. facebook.com/politechnikaczestochowskaPCz

Dominują ciekawostki, odkrycia, a naukowcy przybliżają im świat techniki.

Prof. Norbert Sczygiol: Jestem jak najbardziej spokojny o przyszłość. Czekamy na kolejnych absolwentów Uniwersytetu Młodzieżowego. Czekamy na tych, którzy już u nas byli. Następne edycje będą. Coraz więcej absolwentów szkół podstawowych i średnich – liczę, że bardzo dużo ich przyjdzie do nas. Ostatnio rozmawiałem z wnukiem, który ma 12 lat, był tutaj kilka lat temu, teraz zmienił szkołę podstawową i pytał, czy nowa klasa też mogłaby być na CzUMO. Chętnych jest bardzo dużo.

Uczestniczyło w zajęciach aż 200 młodych odkrywców, a kolejne edycje zapowiadał rektor Politechniki, prof. Norbert Sczygiol. Częstochowską uczelnię odwiedzały dzieci w wieku od 6 do 16 lat. Dopasowano do nich oczywiście proponowane zagadnienia i prezentacje. A co uczestnikom zapadło w pamięci?

Uczennica Nadia: Chyba najbardziej owady, mogliśmy je brać na ręce. Były takie chrząszcze, które wylatywały przez okno. Jest bardzo fajnie, są bardzo mili nauczyciele, a zajęcia bardzo wciągają.

– mówiła Nadia ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Konopiskach. Jak podkreślają nauczyciele, uczniowie rozwijali swoje zainteresowania oraz umiejętności matematyczno- przyrodnicze czy informatyczne. Uczyli się pracy w zespole.

Anna Sporek: To był naprawdę cudowny czas spędzony z naszymi dzieciakami. Mieliśmy tutaj warsztaty, odbywały się na Politechnice. Był to czas spędzony naprawdę bardzo kreatywnie, twórczo. Nasze dzieci „przechodziły same siebie”. Prasowały, byli tak odważni, zadowoleni, wracali bardzo szczęśliwi, przede wszystkim zdobyli niesamowitą wiedzę

– wrażeniami nt. Częstochowskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy podzieliła się Anna Sporek, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Konopiskach. Na finał najmłodsi odebrali dyplomy.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023