Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

20 tys. złotych dzięki zaangażowaniu mieszkańców otrzymała Fundacja Chrześcijańska Adullam.

Facebook Twitter

To tegoroczny miejski beneficjent dorocznej akcji, podczas której trwa rywalizacja miast, ale i sportowo wspieramy potrzebujących. Podsumowanie piątej edycji programu Honorowy Dawca Energii Fortum dało Częstochowie tym razem II miejsce w ogólnokrajowej stawce.

Wyprzedziliśmy 3 inne miasta, a lepsze z nieznacznie wyższym wynikiem okazało się tylko Zabrze.

Mówił Andrzej Starzyński, kierownik elektrociepłowni Fortum w Częstochowie. Przebiegliśmy, przejechaliśmy rowerami oraz przemaszerowaliśmy z kijkami ponad 262 tys. km, co dało 12,4 mln roboczogodzin energii przeliczonej następnie na pieniądze. Kwota trafiła do potrzebującej młodzieży z częstochowskiej świetlicy prowadzonej przez fundację Adullam przy ul. Krakowskiej.

Pytał Elżbietę Ferenc, prezes Fundacji Adullam, Mariusz Osyra. Akcja to też promocja Częstochowy, okazja do większej identyfikacji z miastem, zachęta do aktywności sportowej i do pomocy, ocenia prezydent Matyjaszczyk…

Powiedział nam prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Przypomnijmy V edycję ostatecznie wygrało Zabrze, tuż za nim była Częstochowa, dalej Bytom, Wrocław i Płock. Kolejna edycja już za rok.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 lutego 2020