Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

20 rezerwistów na 1-dniowym szkoleniu w Komendzie Miejskiej Policji. To były ćwiczenia pod kryptonimem „Egida-22” [FOTO][WIDEO]

Facebook Twitter

20 osób wzięło udział w ćwiczeniach pod kryptonimem „Egida-22”. To cykliczna akcja organizowana przez Komendę Miejską Policji w Częstochowie. Na czym konkretnie polega?

fot. czestochowa.policja.gov.pl

To ćwiczenia, do których zgłaszają się rezerwiści. W sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa państwa te osoby będą stanowiły uzupełnienie kadrowe Policji. W niedzielę (16.10) 20 osób poznało zasady posługiwania się bronią palną, będącą na wyposażeniu policji, omówiono też zasady BHP podczas wykonywania zadań służbowych i doskonalono umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Nad prawidłowym przebiegiem ćwiczeń czuwał Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie mł. insp. Mariusz Strzelecki i Zastępca Komendanta Wojskowego Centrum Rekrutacji w Częstochowie mjr Jacek Michałowski. Tego typu ćwiczenia mobilizacyjne dla rezerwistów organizowane są w wyznaczonych jednostkach policji, regularnie od 2015 roku.

 

Zobaczcie galerię zdjęć:

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024