Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

2 tys. nowych studentów Politechniki. Co ze studiowaniem stacjonarnym i z mieszkaniem w akademiku?

Facebook Twitter

Politechnika Częstochowska powitała w swoich murach ponad 2 tys. studentów pierwszego roku na licznych kierunkach. Jednocześnie pokazała nową identyfikację graficzną i zaprojektowane logo, które ma odpowiadać hasłu: "kierunek na przyszłość".

Pierwszymi wrażeniami podzielili się nowi studenci na uczelni. Co będą studiować?

Informatyka – takie zainteresowania mam i chciałem kontynuować naukę w tym kierunku. Chciałbym jak najdłużej mieć zajęcia stacjonarne, żeby móc się czegoś nauczyć.

Oczekiwań nie mam jakichś wielkich, ale jestem pozytywnych myśli. Wybrałem logistykę, ponieważ myślę, że to dosyć przyszłościowy kierunek. Myślę, że to dość dobra decyzja.

Studia na Politechnice rozpoczęli także obcokrajowcy, to coraz liczniejsza grupa w mieście:

Około 10% naszych studentów w tej chwili, to studenci z zagranicy. Na początku się wydawało, że ta liczba będzie mniejsza, ale nie jest mniejsza, a nawet ciągle wzrasta. Studia są w dwóch językach – polskim i angielskim. Jeśli chodzi o polski to głównie są to Ukraińcy, Białorusini, w angielskim: Turcja, ale także dla nas egzotyczne kraje z Środkowej Afryki, z dalekiego Wschodu, Azji. Są u nas studenci z 26 krajów.

Wiemy także jak będzie funkcjonował akademik Politechniki

– dodaje rektor prof. Norbert Sczygiol. Zmiany są ważne dla mieszkających u nas studentów, w dobie pandemii trzeba pamiętać o kilku zasadach sanitarnych. Uczelnia też zachęca do szczepień:

Na razie zakładamy, że będą funkcjonować tak, jak do tej pory. Uniwersytet Śląski próbował coś robić, oczekiwać od studentów i skończyło się to wielkim hałasem. Trzeba wyjść z założenia, że ludzie są świadomi i powinni się zaszczepić. Większość pracowników jest zaszczepiona, na to liczymy także w przypadku studentów

– dodaje rektor uczelni prof. Norbert Sczygiol.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj