Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ważne budżetowe tematy na czwartkowej (22.09.) sesji Rady Miasta

Facebook Twitter

W miejskim budżecie trzeba wygospodarować miliony złotych by pokryć braki finansowe w oświacie. Rada Miasta zajmie się też dziś (22.09.) podczas kolejnego posiedzenia łataniem budżetu szpitala i zasilaniem kasy MPK.

Tematykę obrad częstochowskich radnych w temacie zmian budżetu, przybliża nam rzecznik Urzędu Miasta – Włodzimierz Tutaj:

Jeżeli chodzi o zmiany budżetowe, ponad 37 milionów złotych trzeba wygospodarować na wynagrodzenia w oświacie. Jest to związane z deficytem środków, które przychodzą w ramach subwencji oświatowej. Przesunięcia są też niezbędne w celu umożliwienia udzielenia pożyczki Miejskiemu Szpitalowi Zespolonemu, który przeżywa kłopoty w związku z niedoszacowaniem kontraktu przez NFZ.

W czwartkowym porządku sesji znalazł się szereg uchwał, które dotyczą zmian w wynagrodzeniach nauczycieli, ale rada poświęci też uwagę nazewnictwu nowych ulic:

Radni mają zastanowić nad nadaniem nazw ulic w Częstochowie. Chodzi np. o przedłużenie ulicy Małopolskiej na odcinku od ulicy Bialskiej do ulicy Zakopiańskiej, a także nadanie nazwy ulicy która miałby się nazywać ulicą Rozmarynową, a prowadzić od ulicy Wichrowej w kierunku ulicy Warownej. Konieczność nadania nazwy wynika także z konieczności nadania numerów 37 budynków mieszkalnych, jednorodzinnych w zabudowie szeregowej i bliźniaczej powstających w tym rejonie.

Wydarzenia rocznicowe związane z II wojną światową również mają mieć odzwierciedlenie w specjalnym stanowisku jakie przygotowuje Rada Miasta:

Propozycja przyjęcia uchwały w sprawie uczczenia 80-tej rocznicy likwidacji częstochowskiego getta. W proponowanym stanowisku mamy przypomnienie faktów o tym wydarzeniu i oddanie hołdu ofiarom (…).

Rada Miasta debatuje od godz. 12.00. Obradom można przysłuchiwać się poprzez internetową transmisję. Porządek dzisiejszej (22.09.) sesji przybliżał Włodzimierz Tutaj – rzecznik magistratu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023