Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

19-letni Marcel z ZS im. Prusa przejedzie charytatywnie ponad 2 tys. km rowerem do Rzymu

Facebook Twitter

19-latek ze sportowym zacięciem - Marcel Posmyk, na co dzień uczeń Zespołu Szkół im. Prusa, swoją podróż do stolicy Włoch zadedykował Hospicjum Częstochowskiemu. Chce w ten sposób wspomóc placówkę.

Marcel Posmyk

Marcel Posmyk przekonuje, że ruszając w rowerową podróż do Rzymu zwróci uwagę na to jak ważne jest hospicjum w Częstochowie.

Marcel Posmyk: Wyprawa jest do Rzymu. Jadę tam rowerem. Pomysł się narodził przez to, że długo planowałem zrealizować taką wyprawę, gdzieś jechać sam, ale też często angażuję się w akcje charytatywne. Staram się pomagać jak tylko mogę. Zbiórka, którą realizuję, zostanie przeznaczona w całości na dwie organizacje Hospicjum Dziecięce w Częstochowie na Krakowskiej oraz Fundacja Zdążyć Dzieciom Z Pomocą. Startuję 29 maja o 9:00 spod Szkoły Prusa.

Start pod koniec maja, a pomysłodawca spędzi na dwóch kółkach blisko miesiąc. Pokona przy tym niebagatelną ilość kilometrów:

Marcel Posmyk: Około 2300. Plan jest, żeby dotrzeć do Rzymu do 20 czerwca. Noclegu w danym miejscu nie planuję, bo to zależy od pogody, od samopoczucia podczas wyprawy, ale mam główne cele, które chcę zrealizować. Jednym jest Wiedeń, żeby zobaczyć to miasto, miasteczko Hallstatt w Austrii, jezioro Garda oraz Mediolan i z Mediolanu już typowo przy wybrzeżu do Rzymu.

fot. facebook.com/Marcelnissa

W samą wyprawę mogą włączyć się firmy lub osoby prywatne, które zechcą przyłączyć się do pomocy. Przydałby się np. zapasowy sprzęt rowerowy.

Marcel Posmyk: Nagłośnią ją w mediach społecznościowych. Na razie najbardziej jest nagłośniona na moim Facebooku tej wyprawy. Charytatywna wyprawa rowerem do Rzymu. Myślę, że na dniach odpalimy jeszcze inne media społecznościowe, żeby tego było jak najwięcej. Do wyprawy szukam sponsorów podczas tej akcji i których bym mógł zareklamować, dołączyli się do pisania tej historii. Jakby jakiś sklep rowerowy był chętny wypożyczenia mi roweru na tą wyprawę, to byłbym bardzo zadowolony

– mówił Marcel Posmyk. Przypomnijmy charytatywna wyprawa ma za zadanie wesprzeć podopiecznych Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, Hospicjum Dziecięce i Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. Trzymamy kciuki.

O wyprawie już jest głośno na FB: Charytatywna wyprawa rowerem do Rzymu

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024