Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

188 tys złotych z charytatywnej aukcji dla hospicjum przy ul. Krakowskiej 45a w Częstochowie

Facebook Twitter

 Aukcja odbyła się w sobotę (15.02.) w trakcie Walentynkowego Balu. W wydarzeniu wzięło udział rekordowa liczba 280 osób.

fot. Ela Bednarek
fot. Elżbieta Bednarek

Na liście licytowanych przedmiotów znalazły się m.in. obraz autorstwa Tomasza Sętowskiego, naszyjnik przekazany przez Małżonkę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Agatę Kornhauser-Dudę , brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski na żużlu przekazany przez trenera Marka Cieślaka, koszulka Bartosza Zmarzlika – indywidualnego mistrza świata na żużlu, czy bilety na prestiżowy XVIII Festiwal Chopinowskiego w Warszawie

Obraz Tomasza Sętowskiego pt. „Astralne porozumienie” (…) został zlicytowany za kwotę 26 000 złotych. Był też przekazany przez trenera Marka Cieślaka, brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski na żużlu 2019 zdobyty z drużyną Włókniarza Częstochowa. Został on zlicytowany bardzo wysoko, za kwotę 20 000 złotych. Obraz Bartka Frączka za 16 000 złotych, a ten autorstwa Anastazji Markovych za 22 000 złotych.

– mówi Bartosz Bednarek ze SOHZC.

Cały dochód uzyskany z licytacji zostanie przeznaczony na remont i wyposażenie Hospicjum z oddziałem dziecięcym w Częstochowie:

Jesteśmy w trakcie remontu budynku zakupionego przez hospicjum w Częstochowie przy ulicy Kopernika i potrzeba dużych pieniędzy aby go wykończyć i zwiększyć przede wszystkim ilość łóżek, bo jest bardzo mało. W siedzibie przy ulicy Krakowskiej mamy ich 15, natomiast mamy 500 pacjentów do których dojeżdżamy oraz 75 dzieci, którymi się opiekujemy. To musi być takie miejsce, w którym też będziemy mogli przyjmować dzieci na stałe i też w takie opiece doraźnej dla mam oraz dla rodzin.

To była już 12. edycja charytatywnego balu organizowanego przez Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

Fotografie autorstwa Elżbiety Bednarek.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj