Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

17 i 18 maja Targi Edukacyjne Zawodowiec tylko zdalnie

Facebook Twitter

Miasto pomoże uczniom „podstawówek” w wyborze szkoły średniej. Tym razem jednak nie zobaczymy oferty szkół w hali wystawowej. Edukacyjne Targi "Zawodowiec", które promują szkoły branżowe i szkolnictwo zawodowe w Częstochowie, mają jedynie wirtualną formułę.

fot. StartupStockPhotos/ Pixabay

Polecamy wydarzenie uczniom już w poniedziałek i wtorek – 17 oraz 18 maja.

Na pewno byśmy nie dopuścili do tego, żeby się z tą ofertą nie zapoznać. Czekaliśmy długo, bo targi co roku odbywają się w marcu i nie doczekaliśmy się możliwości zrobienia tego w formie, która by najbardziej satysfakcjonowała wszystkie strony. W związku z tym przenieśliśmy się do sieci. Myślę, że jest to dość nowatorski sposób, trochę innowacyjny. Za dużo nie chcę zdradzać.

Piąta edycja Targów Szkolnych zatem tylko online, ale nie zabraknie oferty szkół technicznych, nowych kierunków oraz branżowej oferty, która odpowiada zapotrzebowaniu lokalnego rynku pracy. Mówi organizatorka Anna Tymoshenko:

Nasi uczniowie są najlepszą wizytówką naszych częstochowskich szkół. Szkoła to nie budynek, wygodny dojazd czy dobrze wyposażone laboratoria tylko to są ludzie, którzy tam uczą i, którzy się tam uczą, którzy spędzają tam część życia. W związku z tym staramy się dotrzeć do młodych ludzi, ich językiem – tak jak to robiliśmy na żywo. Myślę, że udało nam się wypracować onlinowy kompromis.

W poprzednich 4 latach impreza stale gościła w Hali Sportowej Częstochowa. Tym razem w jej organizacji przeszkodziły pandemiczne ograniczenia. Każda ze szkół zaprezentuje się wspólnie z partnerami biznesowymi:

W materiale, który będzie 17 i 18 maja transmitowany na żywo poprzez profil na facebooku, poprzez profil Invest In Częstochowa chciałabym zaprosić na jakąś formę spaceru i chciałabym poznać potencjalnych kandydatów do szkół z ich kolegami

– zachęcała do internetowego uczestnictwa Anna Tymoshenko, organizatorka Częstochowskich Targów Edukacyjnych „Zawodowiec”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj