Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zakończyła się licytacja słynnej niebieskiej kurtki Najmana

Facebook Twitter

Zakończyła się licytacja słynnej już niebieskiej kurtki, którą Marcin Najman przekazał na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kurtkę, w którą był ubrany częstochowianin podczas niedoszłej „ustawki” z dziennikarzem sportowym Krzysztofem Stanowskim- wylicytował za 20 tys. 100 zł sam… Krzysztof Stanowski.

fot. allegro.pl

Póki co jej wartość przebija m.in. koszulkę Roberta Lewandowskiego z finału Ligi Mistrzów czy kask Kamil Stocha:

Mówiąc szczerze nie spodziewałem się i sądziłem, że to będzie dobra kwota, bo ta akcja spod klubu Rakowa szerokim echem się odbiła. Natomiast cena robi wrażenie. Nie wiem co mam wam w tym momencie powiedzieć, bo z jednej strony napędza to jakąś tam koniunkturę, ale z drugiej strony ja nie rozumiem tego fenomenu, bo cóż takiego jest fenomenalnego w niebieskiej kurtce, w której czekałem na Stanowskiego. Ja nie wiem co jest takiego w tym wszystkim fascynującego, ale widocznie ludzi takie rzeczy fascynują a jak fascynują to ok.

Mówi Marcin Najman – pięściarz i ostatnio zawodnik walczący w formule MMA. Jak dodaje- decyzje o oddaniu kurtki częstochowskiemu sztabowi WOŚP na aukcję podjął błyskawicznie, gdy taka propozycja się pojawiła:

Zupełnie inaczej sobie tego nie wyobrażałem. To musiało jakiś pozytywny przekaz za sobą nieść. Naturalne dla mnie było, że jeżeli jest to taki okres, gdzie orkiestra ma swój finał to było jedyne rozsądne rozwiązanie by przekazać tę kurtkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Marcin Najman, jako darczyńca, ma osobiście wręczyć kurtkę Krzysztofowi Stanowskiemu podczas częstochowskiego finału:

Mam informację ze sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, że ma po kurtkę przyjechać, ma przyjechać z kamerą, więc będzie dalej robił promocję swojemu kanałowi sportowemu, ponieważ cała ta promocja tego kanału ich od dłuższego czasu opiera się na mojej osobie i ja rozumiem, że względy marketingowe tutaj są bardzo dla nich ważne, ale z drugiej strony, jeżeli niesie to za sobą taki przekaz pieniężny to ja nie widzę w tym żadnego problemu tym bardziej, że na tak szczytny cel.

Czy Marcin Najman pogodzi się z Krzysztofem Stanowskim podczas przekazania kurtki?

Ja już od kilku dni wiedziałem, że to Stanowski zwyciężył tą licytację, bo zadzwonił do mnie taki biznesmen z Pomorza, który przedstawił się jako kolega Darka Michalczewskiego i stwierdził, że on Stanowskiemu pomoże to wylicytować, bo chciałby, żebyśmy się pogodzili, ale ja mu wytłumaczyłem, że ja nie jestem z nikim pokłócony, ja nie mam żadnego konfliktu, więc nie ma się za bardzo z kim godzić, bo ja się z nikim nie pokłóciłem. Natomiast on zadeklarował, że on pomoże mi to wylicytować, więc wiedziałem, że ma wsparcie mocne. Wiem, że od ludzi wydusił trochę pieniędzy na jakiejś zbiórce na tę kurtkę, więc to nie Stanowski sam wylicytował, bo wtedy by mi zaimponował. Natomiast nie zaimponował mi, bo zbiórka a przecież to już jest zbiórka -zrobił zbiórkę na zbiórkę, ale ok. Najważniejsze, że się to zakończyło a zakończyło się tak, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na tym skorzystaładosyć pokaźnie i to jest najważniejsze.

To nie pierwszy i ostatni raz kiedy częstochowianin włącza się w akcje pomocowe. Wcześniej w naszym mieście organizował m.in charytatywne mecze Bokserzy vs. Żużlowcy. Natomiast parę dni temu ogłosił, że przekaże swoją gaże za walkę w formule MMA na cel charytatywny.

Pojedynek ma stoczyć 13 lutego:

Zarówno ja i mój oponent z walki wieczornej taxizłotówa Szymon Wrzesień przekazujemy nasze gaże na rehabilitację Marka Piotrowskiego – wielkiego mistrza. Marka wspieram już od dłuższego czasu, na tyle na ile mogę i uważam, że wszyscy jesteśmy to temu mistrzowi winni, bo to był pierwszy człowiek, pierwszy fighter, który otworzył nam furtki na Amerykę. Wiadomo, że później już, że z takim przytupem wszedł Andrzej Gołota, natomiast Marek był tym pierwszym, który walczył zawodowo w Stanach Zjednoczonych.

Dodawał Marcin Najman.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 marca 2021