Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

1641 uczniów kończących naukę w podstawówkach jeszcze do czwartku (27.05) zdaje egzaminy w szkołach

Facebook Twitter

Trzy dni maratonu egzaminacyjnego przeżywają uczniowie kończący naukę w szkołach podstawowych. To ponad 1600 młodych ludzi z częstochowskich placówek oświaty. Ponownie wyzwaniem było specjalnie przygotowanie szkół na przeprowadzenie egzaminów w trakcie pandemii.

fot. Gerd Altmann/ Pixabay

W Częstochowie przystąpiło do egzaminu 8-klasisty 1641 uczniów. Sytuacja była dla nich szczególna, więc życzymy im wszystkim powodzenia. Mam nadzieję, że uczniowie podeszli do tego z właściwym nastawieniem i po tym maratonie, po tych 3 dniach uczniowie siądą i spokojnie wybiorą sobie szkołę ponadpodstawową. Oczywiście polecamy nasze częstochowskie szkoły.

Jak mówi Rafał Piotrowski, naczelnik Wydziału Edukacji w Częstochowie, wtorkowe (25.05.) egzaminy ósmoklasistów rozpoczęły się zgodnie z procedurą i przebiegają bez przeszkód. Zdający mają czas tylko dla siebie, do czwartku (27.05.) w trakcie egzaminów pozostałe klasy nie mają lekcji:

Nie ma zajęć dydaktycznych. Uczniowie odpoczywają, przygotowują się,  uczą się, spędzają wolny czas. Jest taka możliwość zarówno w okresie matur czy w okresie egzaminów 8-klasisty, wprowadzenia dni wolnych od zajęć dydaktycznych i z tego dyrektorzy korzystają przede wszystkich ze względu na ułatwienia i skupieniu się na właściwym przeprowadzeniu tych egzaminów.

O trwających do czwartku testach ósmych klas mówił nam Rafał Piotrowski, naczelnik Wydziału Edukacji w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj