Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Postępy na budowie A1 i wykończeniowe prace na węzłach w Częstochowie

Facebook Twitter

Na powstającej jeszcze na północ od Częstochowy A1, prace idą zgodnie z planem, deklaruje GDDKiA. Cel jest taki, aby jeszcze w tym roku kierowcy mogli przejechać z Tuszyna do Częstochowy pierwszą jezdnią autostrady A1.

Będzie to trudne, bo prace przekroczyły półmetek. Mariusz Osyra dowiadywał się więcej na temat postępów…

Jak zapowiada dyrekcja, jeżeli uda się uruchomić ruch na całej długości budowanego odcinka, odbędzie się to na zasadach tymczasowej organizacji ruchu. Plan to faktycznie ruch po jednej jezdni jeszcze w 2020 roku. Aktualnie na odcinku F trwa budowa oświetlenia, prowadzona jest procedura przetargowa na dokończenie budowy wiaduktu w rejonie węzła Częstochowa Północ oraz na budowę Miejsc Obsługi Podróżnych i Obwodu Utrzymania Autostrady. Dla naszych kierowców, ważne jest to że w ostatnim kwartale br. nastąpi zmiana czasowej organizacji ruchu i na nową nawierzchnię z betonu cementowego zostanie przeniesiony ruch z DK1. To pozwoli na rozpoczęcie prac rozbiórkowych starej jezdni DK1 i przystąpienie do robót ziemnych na drugiej jezdni autostrady. Budowane jest oświetlenie na węzłach Częstochowa Północ, Częstochowa Jasna Góra i Częstochowa Blachownia oraz w rejonach Miejsc Obsługi Podróżnych Wierzchowisko i Gorzelanka – roboty te potrwają jeszcze do końca roku.

Na przełomie tego i przyszłego roku na częstochowskich węzłach pozostaną tylko prace wykończeniowe, potem planowane jest wprowadzenie docelowej organizacji ruchu.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj