Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

16 dni przeciwko przemocy

Facebook Twitter

W Polsce każdego tygodnia w wyniku przemocy domowej umierają 4 kobiety - to przerażające dane, o których na pewno będzie mowa w trakcie rozpoczynającej się w tym tygodniu kampanii "16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć".

fot. Tumisu/ Pixabay

Częstochowa włącza się do tej akcji już po raz czwarty. Organizatorzy na początek zachęcają do uczestniczenia w debacie internetowej..

mówi Agata Wierny Pełnomocniczka Prezydenta Miasta ds. równych szans. Start dzisiejszej debaty o godzinie 18.00. W spotkaniu wezmą udział osoby na co dzień zajmujące się tematyką przemocy. Ekspertka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, terapeutka, a także prawniczka.

jak mówi Agata Wierny, zwróćmy uwagę na to co dzieje się wokół nas. Zwłaszcza w dobie epidemii koronawirusa nasze zainteresowanie i nasza pomoc może uratować komuś życie

do jakiej instytucji udać się w pierwszej kolejności, gdzie szukać pomocy, kogo zaalarmować? O to zapytaliśmy Agatę Wierny

podpowiada Pełnomocniczka Prezydenta Miasta ds. równych szans. Poniedziałkowa (23.11) debata ze względu na epidemię koronawirusa została przeniesiona do internetu. Jak możemy wziąć w niej udział?

wyjaśnia Agata Wierny.

https://www.facebook.com/events/662044038006779/

Start debaty godzina 18.00
W spotkaniu wezmą udział:

Dominika Miedzińska-Golczyk psycholog pracująca z osobami doświadczającymi różnych kryzysów życiowych, od kilku lat także z kobietami doświadczającymi przemocy. W naszym mieście prowadzi cykl spotkań/wydarzeń dla kobiet pod wspólnym hasłem „Kobiety kobietom”.

dr. hab. Edyta Widawska, prof. UŚ, ekspertka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka

Magdalena Długosz-Kowalska, adwokatka, od kilku lat udziela w CCIK bezpłatnych porad prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i karnego osobom doświadczającym przemocy, członkini Zespółu Interdyscyplinarnego do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
Wspólnie z uczestniczkami podyskutujemy i zastanowimy, co możemy, zrobić żeby w naszym mieście stworzyć jeszcze skuteczniejszy system wsparcia dla osób doświadczających przemocy oraz jakie działania należy podejmować na co dzień, żeby przeciwdziałać nierównościom i dyskryminacji.

Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany – zgłoś chęć udziału w debacie – wysyłając @ na adres: [email protected]

25 listopada – zaczynamy treningi z Katarzyną Jaworską w ramach przygotowania do wydarzenia „Nazywam się Miliard/ One Billion Rising Poland” – wspólny flashmob
Udowodnimy, że nie ma rzeczy niemożliwych i da się wspólnie zatańczyć mimo tego, że osobiście się nie spotkamy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj