Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

153 osoby są teraz leczone w częstochowskich szpitalach z powodu Covid-19

Facebook Twitter

Dziś w mieście i powiecie łącznie 303 nowe przypadki zakażenia koronawirusem.

O aktualną sytuację w Miejskim Szpitali Zespolonym pytaliśmy dyrektora Wojciecha Koniecznego:

W tej chwili mamy polecenie wojewody, aby były 123 miejsca covidowe w szpitalu, z tego 8 OIOMowych. Polecenie staramy się wypełnić. Pacjentów generalnie przez ostatnie dni mieliśmy więcej niż ta liczba narzucona nam przez wojewodę, więc pacjenci leżą w szpitalu z tym, że na różnych oddziałach, ponieważ trwają prace przystosowawcze oddziałów, które są docelowo wskazane jako te, które będą covidowe, ale w takim czasie nie jesteśmy w stanie ich przygotować, więc mamy pacjentów a jeszcze te oddziały nie są w pełni gotowe. Może w tym tygodniu uda się doprowadzić do tego, że nie będą pacjenci covidowi na oddziałach leżeć na tych, na których nie powinni. 

Częstochowski szpital zespolony przekształca działanie oddziałów, by wydzielić łóżka dla pacjentów z covid19. Ale chce też zachować działalność innych oddziałów.

Staramy się utrzymać działalność, ponieważ ze względów medycznych, dostępu do tlenu, warunków, do izolacji itd. wskazaliśmy oddziały urologii, chirurgii urazowej i oddziału chorób wewnętrznych przy ul. Mickiewicza. Działalność urazową i urologiczną chcielibyśmy zachować w oparciu o łóżka chirurgii ogólnej. Na to nam się musi zgodzić NFZ, do którego zwracamy się z taką inicjatywą. Na pewno to będzie jakaś ograniczona działalność. 

– mówi Wojciech Konieczny dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2021