Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

1500 złotych mandatu i 15 punktów karnych. O poranku ku przestrodze

Facebook Twitter

Tak wysoka kara dotknęła kierowców zatrzymanych przez kłobucką policję, którzy wyprzedzali na przejściu dla pieszych. Do wykroczeń doszło w Gruszewni na DK 43. 1500 złotych mandatu i 15 punktów karnych wypisano 34-letniej mieszkance Kłobucka i 72-letniemu mieszkańcowi powiatu wieluńskiego.

fot.klobuck.policja.gov.pl
fot.klobuck.policja.gov.pl

Policjanci z kłobuckiej drogówki patrolowali w piątek, 27 stycznia drogę krajową numer 43 w Gruszewni. W trakcie patrolu stróże prawa zauważyli jadącego mini, którego kierowca wyprzedzał inny pojazd na oznakowanym przejściu dla pieszych. Policjanci, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zatrzymali kierującą. Podczas kontroli okazało się, że samochodem kierowała 34-letnia mieszkanka Kłobucka. Dostała karę: 1500 złotych mandatu i 15 punktów karnych

Zaledwie dwie godziny później, w tym samym miejscu mundurowi zauważyli bmw, którego kierowca popełnił dokładnie to samo wykroczenie – wyprzedzał inny pojazd na oznakowanym przejściu dla pieszych. Podczas kontroli okazało się, że samochodem kierował 72-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego.

1500 złotych mandatu i 15 punktów karnych

Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, na kierowców za te rażące naruszenia przepisów, stróże prawa nałożyli mandaty karne w wysokości po 1500 złotych. Dodatkowo do kont kierowców dopisano po 15 punktów karnych.

W poniedziałek rano za policją apelujemy:

Uważajcie w drodze do pracy, zwłaszcza w tych miejscach, gdzie nie tylko wymagają tego przepisy, ale i zdrowy rozsądek.

W minionym tygodniu policjanci z kłobuckiej drogówki przeprowadzili kolejne działania „Bezpieczny Pieszy”. Tradycyjnie akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i była ukierunkowana na kontrolę wzajemnych relacji pomiędzy kierowcami i pieszymi.
W czasie działań mundurowi ujawnili łącznie 35 wykroczeń. Niestety, pomimo wielu apeli i działań informacyjno – profilaktycznych, najwięcej wykroczeń popełniono przez kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w rejonie przejść dla pieszych. Sami piesi swoim zachowaniem również stwarzali zagrożenie – przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany:

  • zachować szczególną ostrożność,
  • zmniejszyć prędkość tak, aby móc ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023