Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

15 zamiast 6 linii autobusowych w komunikacji zbiorowej w powiecie. Są plany jej poszerzenia

Facebook Twitter

Zapowiadane jest rozszerzenie działania powiatowej komunikacji autobusowej w powiecie. Starostwo szykowało zmiany już po kilku miesiącach testów. Dziś już wiadomo, które z linii są mniej, a które bardziej oblegane.

fot. czestochowa.powiat.pl

Bogatsi w doświadczenia możemy usprawnić rozkład

– mówi Adam Morzyk, członek zarządu powiatu częstochowskiego. Przybędzie także połączeń:

Adam Mokrzyk: Na przestrzeni tych dwóch lat nasza komunikacja się rozwijała i już w roku 2023 będziemy realizować 15 linii komunikacyjnych. Na ten cel powiat częstochowski otrzymał dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w kwocie 9 mln zł, co pozwoli nam na realizację ponad 3 mln km. Powodem, dla którego powiat częstochowski uruchomił powiatową komunikację było przede wszystkim przeciwdziałanie zjawisku wykluczenia komunikacyjnego, które jest mocno zauważalne na obszarach wiejskich.

Będą też korekty na działających od 2021 roku liniach. Dzięki zewnętrznym funduszom, będzie można dalej w powiecie łączyć mniejsze miejscowości, gdzie np. przestały kursować pojazdy PKS-u:

Adam Mokrzyk: Władze powiatu częstochowskiego chciały rozwiązywać, ale przede wszystkim wspierać naszych mieszkańców, zapewniając im dojazd do zakładów pracy, dostęp do miejsc edukacji oraz innych potrzeb społecznych takich jak spotkania z rówieśnikami. Cały czas obserwujemy, jak nasza komunikacja odpowiada na realne potrzeby mieszkańców, wsłuchujemy się w ich wnioski oraz opinie.

Jak zapewnia Starostwo Powiatowe w Częstochowie, finansowanie pozwoli nie tylko na poszerzenie oferty, większy obszar który obsłużą powiatowe linie, ale też docelowo zostanie wykorzystane na nowy tabor:

Adam Mokrzyk: Można powiedzieć, że na pewno w latach następnych nasza komunikacja będzie się cały czas rozwijała. Mogę powiedzieć, że na przestrzeni przyszłych pięciu lat możemy się spodziewać, że nasi mieszkańcy będą obsługiwani coraz lepszą siatką połączeń i będą mieli zapewnioną komunikację przez coraz lepsze środki transportowe. Myślę, że przestrzeni kilku lat będą to nowe autobusy, które będą odpowiadały na realne potrzeby mieszkańców

– informował Adam Morzyk, członek zarządu powiatu częstochowskiego.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023