Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

15 sierpnia szczyt pielgrzymkowy w mieście. Wszystko gotowe, będą tłumy

Facebook Twitter

Przed nami szczyt pielgrzymkowy. Główne uroczystości tradycyjnie odbędą się 15 sierpnia na Jasnej Górze, dlatego częstochowskie służby przygotowują się na masowe przybycie pątników. 

fot. Pixabay

Od najbliższego czwartku (11.08) w Miejskim Szpitalu Zespolonym zostanie uruchomiona Izba Przyjęć, gdzie będą przyjmowani wszyscy pacjenci wymagający pomocy medycznej. Nad bezpieczeństwem odwiedzających Jasną Górę będą czuwać także dodatkowe zespoły pogotowia ratunkowego. Z kolei Miejski Zarząd Dróg przygotowuje więcej miejsc parkingowych, mają być zlokalizowane na terenie Parku Wypoczynkowego Lisiniec oraz przy ul. Kubiny, w sąsiedztwie klasztoru paulinów. W okresie szczytu pielgrzymkowego można też spodziewać się wzmożonych patroli straży miejskiej, która jak co roku zabezpiecza pobyt pielgrzymów.

Największe grupy pątników spodziewane są w kolejnych dniach. Do 14 sierpnia dotrze ponad 40 diecezjalnych pielgrzymek i wiele mniejszych. Po przerwie spowodowanej pandemią, która wymusiła znaczne ograniczenia w ruchu pielgrzymkowym, w tym roku paulini zauważają znaczący wzrost liczby uczestników. Najwięcej grup spodziewanych jest w sobotę i niedzielę, w tym Warszawska Pielgrzymka Piesza, pielgrzymka żołnierska i strażacka oraz najliczniejsza grupa krakowska. W piątek dotrze Kaszubska Pielgrzymka Piesza, która pokonuje aż 640 km.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj