Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

15 lat więzienia grozi 24-latkowi za rozbój w centrum Częstochowy

Facebook Twitter

Sprawca rozboju, do którego doszło na początku grudnia, jest już w rękach policji. To dobrze znany mundurowym- 24 latek. Napastnik wtargnął do jednego z mieszkań w centrum miasta.

Mężczyzna zażądał pieniędzy od 63 letniego właściciela mieszkania i jego 70-letniego znajomego. Gdy spotkał się z odmową, 24 latek najpierw zaatakował 70-latka, uderzając go kilka razy w głowę, a później wyciągnął mu z kieszeni pieniądze. Następnie podszedł do 63- latka i również przy użyciu siły próbował wymusić od niego gotówkę. W związku z tym, że mężczyzna nie posiadał przy sobie pieniędzy, agresor zabrał mu kilka worków węgla. Wychodząc groził, że pozbawi ich życia jeśli powiadomią policję.

Mężczyźni byli tak wystraszeni, że faktycznie nie zadzwonili pod 112 . Dopiero po kilkunastu dniach dyżurny z IV Komisariatu otrzymał zgłoszenie od osoby postronnej o całym zajściu. Szybko namierzono agresora. Okazało się, że 24-latek był już karany za podobne przestępstwa, dlatego na wniosek prokuratora sąd zdecydował, że kolejne 3 miesiące spędzi teraz w areszcie. Grozi mu nawet 15 lat więzienia.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022