Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

15 autobusów elektrycznych już w Częstochowie. Niedługo wszystkie pojawią się na ulicach

Facebook Twitter

Do częstochowskiej zajezdni MPK dotarły już wszystkie elektryczne autobusy z sanockiej fabryki Autosanu. To 15 zamówionych u producenta ekologicznych pojazdów.

fot. mpk.czest.pl

Pojazdy były dostarczane od wiosny tego roku. Podobnie jak wcześniejsze, drogę z Podkarpacia do naszego miasta pokonały na jednym ładowaniu baterii. Autobusy dołączyły do floty pojazdów miejskiego przewoźnika. Łącznie 15 pierwszych w naszym taborze w pełni elektrycznych autobusów pozostaje już do dyspozycji pasażerów. Po spełnieniu niezbędnych procedur odbiorowych, nowe Autosany z ostatniej dostawy wyjadą na trasę z pasażerami za kilka dni.

Pierwsze elektryki wożą już od tego roku pasażerów, sprawdziły się nie tylko w testach, ale i codziennym użytkowaniu. To nowoczesne autobusy, które pozwalają też na osiągnięcie efektu ekologicznego:

To bogato wyposażone, niskopodłogowe, klimatyzowane i zeroemisyjne pojazdy z biletomatami. Transakcja to kolejny etap trwającej od 2014 roku modernizacji taboru autobusowego i tramwajowego MPK w Częstochowie. Przez ten czas tabór uzupełniło łącznie 100-kilkadziesiąt różnego rodzaju pojazdów

– informował nas rzecznik MPK w Częstochowie, Maciej Hasik. W najbliższych tygodniach wszystkie 15 autobusów elektrycznych pojawi się na ulicach miasta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022