14-letni zawodnik w taekwondo olimpijskim z Częstochowy z pucharem świata w swojej kategorii

14-letni zawodnik w taekwondo olimpijskim Tymon Sapała wywalczył w Warszawie pierwsze miejsce w prestiżowym turniej Polish Open G1 w kategoriach kadet i junior. Częstochowski zawodnik Tymon Sapała wystartował jako reprezentant kraju i stoczył 4 wygrane pojedynki.

Tymon celuje coraz wyżej, jak mówi o jego sportowej drodze trener:

Wygrał eliminacje, zdobył tytuł Mistrza Polski i dostał się do kadry narodowej. Kilka tygodni temu brał udział w Mistrzostwach Europy, gdzie był o krok od medalu, zajął 5. miejsce. Stoczył dwa pojedynki zwycięskie, w trzecim był remis, w dogrywce przegrał o tzw. złoty punkt. Trzy tygodnie później stanął na najwyższym stopniu Pucharu Świata. Pokazał, że można. Rokujemy nadzieje, jeśli będzie bez kontuzji, jeśli będzie dalej tak trenował, myślę, że jest szansa pojechać na olimpiadę

– ocenia trener Robert Kantorysiński. W pucharach wzięło udział około 500 sportowców z całego świata. Rywalizacja była zacięta, a przeciwnicy dali się we znaki naszemu zawodnikowi, powiedział nam w studiu Tymon Sapała. Młody mistrz w taekwondo marzy o występie na igrzyskach olimpijskich:

Chciałbym bardzo pojechać na olimpiadę. To są czysto sportowe marzenia.

Radio JURA: Czy przeciwnicy dali ci w kość?

Można powiedzieć, że dali, ponieważ ostatnia walka finałowa przyniosła mi lekką kontuzję.

Radio JURA: Byłeś pewny zwycięstwa czy jest tak wiele zmiennych, że nigdy nie jest się pewnym?

Nigdy nie jest się pewnym, ale najważniejsza jest psychika i nastawienie do walki.

Radio JURA: Ile musi być godzin trenowania w tygodniu, żeby być na takim poziomie i stawać na najwyższych stopniach podium?

W tygodniu mamy 4, czasem 5 treningów po półtorej godziny.

Dalej kibicujemy ambitnemu zawodnikowi, z Tymonem Sapałą rozmawiał Mariusz Osyra.