StartWiadomość dnia Wiadomości

Tej nocy Częstochowa nie śpi! Przed nami 12. Noc Kulturalna [HARMONOGRAM]

O najciekawsze propozycje pytaliśmy koordynatorów tej edycji Nocy Kulturalnej…

– mówił Adam Florczyk oraz Katarzyna Strojec. W tegoroczną edycję Nocy Kulturalnej mocno zaangażowali się wolontariusze, których starania doceniają organizatorzy…

Karnety upoważniające do wstępu na wszystkie programowe wydarzenia dostępne w sprzedaży będą już od soboty 3 października. Dochód z ich sprzedaży w całość zostanie przekazany na organizację przyszłorocznej edycji Nocy Kulturalnej.

HARMONOGRAM NOCY KULTURALNEJ

Plac Biegańskiego Plac Biegańskiego

godz. 17:48 Uroczyste rozpoczęcie 12. Nocy Kulturalnej [R]
godz. 18:00–00:00 Finał konkursu na projekt i realizację instalacji artystycznej [SZ]

Akademickie Centrum Kultury i Sportu Politechniki Częstochowskiej,
Aleja Armii Krajowej 23/25

godz. 23:00 Spektakl Częstochowskiego Teatru Tańca, choreografia: Włodzimierz Kuca [TC]

Bar 0-34, Aleja Najświętszej Maryi Panny 28

godz. 21:00–22:00 Projekcja filmów ekstremalnych częstochowskich ekip [F]
godz. 22:00–23:00 Pokaz iluzjonistyczny Dawida Nabiałka [R]
godz. 21:00–00:00 Kacper Kapsa [M]

Biblioteka Publiczna im. dr. Władysława Biegańskiego, Aleja Najświętszej Maryi Panny 22

godz. 21:00 Koncert projektu Brzoska i Gawroński [M]

Boulangerie, ul. Śląska 3/5

godz. 18:00-22:00 Obudź kreatywność – włącz drukarkę 3D [R]
20% zniżki na całą ofertę Boulangerie po okazaniu karnetu 12. Nocy Kulturalnej

Cafe Belg, Aleja Najświętszej Maryi Panny 32

godz. 20:00 „Przybij Fotkę” – rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego i wystawa prac [SZ]
godz. 23:00 Koncert Mikser&Instrumenty [M]
godz. 00:15 After Party z DJ Marchew [M]

Cafe Skrzynka, ul Dąbrowskiego 1

godz. 21:30 Koncert Any Andrzejewskiej i Michała Rorata [M]

Cafe 29, Aleja Najświętszej Maryi Panny 29

godz. 19:30 Koncert zespołu PH Trio [M]

Cinema City, Aleja Kościuszki 5

godz. 22:00, 23:00 i 00:00 „Nocne trailowanie. Maraton zwiastunów śmiesznych, strasznych i ogólnie odjechanych” [F]

CNT „SNAKE DANCE”, Aleja Najświętszej Maryi Panny 21/7

godz. 18:00–21:00 Nocny BBOY JAM – zawody break dance w formule 1vs1 [Tc]

Galeria of-art, Aleja Najświętszej Maryi Panny 6

godz. 18:00-21:00 Wernisaż wystawy Stanisława Marka Śledzińskiego [SZ]

Kamieniczka, ul. Targowa 1

godz. 19:30 Samuraje i Kwiat Wiśni. „Poza obrazem”. O malarstwie japońskim opowiada Mariusz Szmerdt.[SZ]

Klub Restauracja Allegro, ul. Czartoryskiego 17

godz. 21:00 Występ Łukasza Pilśniaka [M]
godz. 21:20 Występ Marty Niciejewskiej [M]
godz. 21.45 „Ballada ma się dobrze” koncert Pawła Łowickiego z zespołem, gość wieczoru – Marta Niciejewska [M]

Klub Rura, Aleja Najświętszej Maryi Panny 38A

godz. 21:00-22:30 HEK [M]
godz. 22:00-23:00 FUGATO (muzyka klasyczna na patio) [M]
godz. 22:30-00:00 BIERNASKI [M]
godz. 00:00-01:00 MINt [M]
godz. 01:00-02:30 NOVIKA & MR.LEX [M]
godz. 02:30-04:00 THOMAS LANGNER [M]
godz. 04:00-06:00 MARYO [M]

Klubokawiarnia Ironia, Stary Rynek 19

godz. 22:30 Koncert Śpiewak Grotesque [M]
godz. 18:00-22:00 Wieczór gier planszowych [R]

Klubokawiarnia Pestka, Aleja Najświętszej Maryi Panny 37

godz. 18:00 Teatr Seniora: czytanie fragmentów dramatu „Dziób w dziób”
z akompaniamentem Jacka Stawiarskiego [T]

Konduktorownia, ul. Piłsudskiego 34/36

godz. 18:00 Start konkursu fotograficznego „Nocni Łowcy” [R]
godz. 19:30-20:00 Występ uczniów Społecznej Szkoły Baletowej [Tc]
godz. 22:00 „Październik”- taperka w wykonaniu Antoniego „Ziuta” Gralaka, Janusza „Yaniny” Iwańskiego, Bartłomieja Olesia i Marcina Olesia [F] [M]
godz. 00:00 Finał konkursu fotograficznego „Nocni Łowcy” [R]

Lomobar, Aleja Wolności 2/4

godz. 19:30 Koncert projektu SOK z LEMONEM [M]

Lunchownia, ul. Waszyngtona 18

godz. 18:00–19:30 „Bajkolandia – słuchaj, rysuj, działaj” – zabawy dla 4-6 latków prowadzi Małgorzata Januszewska [D]

Miejska Galeria Sztuki, Aleja Najświętszej Maryi Panny 64

godz. 20:00 i 22:00 „Miłość. Edward Dwurnik w Częstochowie” – oprowadzanie kuratorskie po wystawie, wszystkie sale MGS [SZ]
godz. 19:00–1:00 „Ożywianie obrazu” – instalacja/akcja plastyczna/zabawa z udziałem widzów, Sala Śląska MGS [SZ]
godz. 22:00 i 23:00 „Mechanizm” – spektakl choreograficzny, choreografia: Paulina Szczubidło, Sala Poplenerowa MGS [TC]
godz. 21:00–1:00 Dj BizBeat gra muzykę, Sala Poplenerowa MGS [M]
godz. 19:30, 20:30, 21:00 „Kobieta zmienną jest” – pokaz mody w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta, Sala Gobelinowa MGS [R]

Muzeum Częstochowskie, Ratusz, Aleja Najświętszej Maryi Panny 45

godz. 18:00–24:00 „Muzyczne delicje” – spotkanie z przebojami, które nami kręcą [M]
godz. 18:00-19:00 Projekcja bajki „Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie” ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej w ramach wystawy „Bajki trzydziestolatków. Kultowe animacje i seriale lat 80. i 90.” [F][D]
godz. 20:00-21:30 Koncert zespołu OPA [M]
godz. 22:00-24:00 Projekcja filmów Krzysztofa Kasprzaka „Częstochowa lata 60.,… lata 70. …lata 80.” [F]
godz. 19:00-21:00 „Podniebna pasja. Jerzy Ostrowski modelarski mistrz z Częstochowy”- spotkanie na wystawie z pasjonatami lotnictwa, członkami Częstochowskiego Towarzystwa Modelarskiego oraz członkami Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa przy Aeroklubie Częstochowskim [R]

Obiekty Muzeum Częstochowskiego: Ratusz i Galeria Dobrej Sztuki czynne w godz. 18.00-24.00

Pawilony Wystawowe w Parku Staszica, Rezerwat Archeologiczny, Dom Poezji. Muzeum Haliny Poświatowskiej czynne w godz. 18.00-22.00

Zapraszamy do Domu Poezji, gdzie Zbigniew Myga – brat Poetki przybliży postać Haliny Poświatowskiej.

Muzeum Częstochowskie – Centrum Promocji Młodych, Aleja Wolności 30

godz. 18:30 – Więcej kultury! – video reportaż z muzyką na żywo [M]
godz. 20:00–22:00 Zostań memem Marty Frej [SZ]
godz. 20:00–22:00 MemMachina – memy w wirtualnej rzeczywistości od mindhelix.pl – interaktywna wystawa prac Marty Frej [SZ]
godz. 01:00 „Krzesła” E. Ionesco – spektakl Grupy pod Wiszącym Kotem, w reżyserii Beaty Gendek-Barhoumi [T]

Muzeum Częstochowskie – Galeria Dobrej Sztuki, Aleja Najświętszej Maryi Panny 47

godz. 19:00-21:00 Spotkanie na wystawie VI Konkursu Sztuki Ludowej „Z tradycji wzięte, na nowo wycięte” [SZ]

Muzeum Częstochowskie – Multicentrum „Zodiak”, Park im. Stanisława Staszica

godz. 18:00–19:40 i 20:00–21:40 „Dawniej i dziś” – spotkania z historią realizowane w formie zajęć artystycznych i technicznych; konieczna wcześniejsza rezerwacja [D]

Ośrodek Kultury Filmowej – Kino Studyjne „Iluzja”, Aleja Najświętszej Maryi Panny 64

godz. 20:30 Projekcja filmu „Za jakie grzechy, dobry Boże” [F]
godz. 22:15 Projekcja filmów krótkometrażowych „EuroShorts” [F]
godz. 23:45 Projekcja filmu „Dzikie historie” [F]

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1

godz. 18:00 „Listy ze świata – Częstochowska sztuka kochania” – premiera spektaklu Wojciecha Kołsuta i Wojciecha Kowalskiego, aukcja obrazów powstałych podczas spektaklu [T]
godz. 21:30 Koncert hip hopowy zespołu Wszystko Jasne [M]
godz. 00:00 Noc Muńka Staszczyka – spotkanie z artystą [R] [M]
godz. 02:00 HOLYŁUD – Dubbingowe Show Teatru Improwizacji TDI [R]

Piwiarnia, Aleja Najświętszej Maryi Panny 31

godz. 21:00-23:00 Biesiada Historyczna [R]

Pub Lucky Saloon, Wały Dwernickiego 11, paw.40/43 (Biznes Centrum)

godz. 21:00 Koncert Zespołu Rusty Rain [M]
godz. 22:00 Koncert Zespołu Enternal Spirits [M]

PUB Sportowy Stacherczak, Aleja Kościuszki 1
„Etno Electro Show”:

godz. 18:00 Warsztaty bębniarskie: rytmy i bębny zachodnioafrykańskie oraz arabskie. Prowadzenie DyzDyzio i Von Szkopenhauer. [M]
godz. 20:30 Pokaz tańca orientalnego w wykonaniu grupy „Wild tribe” [TC]
godz. 21:00 T.etno – projekt muzyczny Tomasza Drozdka, połączenie dawnych instrumentów etnicznych i współczesny sprzęt elektroniczny [M]
godz. 22:00 DJ RDK/Benny S – set z muzyką klubową: techno, minimal, progressive [M]
godz. 23:00 DJ Nexy- gwiazda wieczoru, mikstura różnych wariantów współczesnej muzyki house, tech house, techno i progressive [M]
godz. 00:00 Etno Electro Show – jam session łączący muzykę klubową oraz etniczną [M]
– Dj’s: Nexy/Benny S/Wojtas
– muzycy: Tomasz Drozdek (T.etno)/DyzDyzio/Von Szkopenhauer
– taniec: „Wild tribe”
– wizualizacje: VJ Panoptikum

Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a

godz. 18:30–22:00 Międzynarodowa Wystawa Plakatu Jazzowego [SZ]
godz. 20:30 Koncert jazzowy zespołu Mikrokolektyw [M]

Rue de Foch, ul. Focha 10

godz. 20:00 Koncert Fugato [M]

Teatr From Poland, Aleja Najświętszej Maryi Panny 2

godz. 20:00 „Kontrasty” – pokaz tańca irlandzkiego Irish Steps połączony z koncertem zespołu Carura [M][T]
godz. 21:00 Miejski Dom Kultury prezentuje Gwiazdy Famy: Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn [M]
godz. 22:00 Miejski Dom Kultury prezentuje Gwiazdy Famy: Latające Pięści [M]
godz. 23:00 Jam Session w TFP [M]
godz. 00:00–04:00 Back to the 80’s & 90’s – dj’s Dark Asylum Team i goście [M]

Teatr im. Adama Mickiewicza, ul. Kilińskiego 15

godz. 20:00 Spektakl „Dwie Panny” – Teatr ANIMAGIA z Żytna, reżyseria: Michał Zaskórski (Scena Kameralna im. Iwo Galla) [T]
godz. 22:00 Spektakl „W starych dekoracjach”, reżyseria: Igor Gorzkowski (Scena duża) [T]

Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy, Odwach, Aleja Najświętszej Maryi Panny 45a

godz. 18:00–20:00 Spotkanie z pisarzem Andrzejem Stasiukiem [R]
godz. 20:30–21:30 „NASZA KLĄTWA”- pokaz filmu i spotkanie z montażystką filmu Justyną Król [F]
godz. 22:00–23:30 PODRÓŻE – „TRYLOGIA ALPEJSKA” – spotkanie z Łukaszem Dudkiem i Jackiem Matuszkiem [R]

Zespół Szkół Technicznych, Aleja Jana Pawła II 126/130

godz. 18:00-2:00 Konkursy fantastyczne [R]
godz.18:00-2:00 Panele dyskusyjne [R]
godz. 18:00-2:00 LARPy [R]
godz. 18:00-2:00 Warsztaty medyczne [R]
godz. 20:00-0:00 Terenowa gra medyczna [R]
godz. 18:00-04:00 ULTRASTAR – przednia zabawa dla amatorów śpiewania i nietypowego karaoke [R]
godz. 18:00-4:00 Nocne granie w gry planszowe [R]
godz. 18:00-4:00 Nocne granie w gry karciane [R]
godz. 18:00-21:00 Turniej piłkarzyków [R]
godz. 21:00-0:00 Turniej ping ponga [R]
godz. 18:00-4:00 Turniej Warhammer Fantasy Battle [R]

Zespół Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego, dziedziniec szkoły, ul. Sułkowskiego 1

godz. 19:00 Koncert muzyki kameralnej w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego
godz. 17:48 Uroczyste rozpoczęcie 12. Nocy Kulturalnej [R]
godz. 18:00–00:00 Finał konkursu na projekt i realizację instalacji artystycznej [SZ]

Zostaw komentarz