Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

12 medali, w tym 2 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych krążków wywalczyli młodzi lekkoatleci z klubu CKS Budowlani

Facebook Twitter

42 reprezentantów Częstochowy rywalizowało podczas Halowych Mistrzostw Śląska Młodzików (14-15 lat), dzieci starszych (12-13 lat) i dzieci młodszych (11-10 lat).

Impreza odbyła się w czeskiej Ostrawie:

Dominujemy w konkurencjach biegowych: w „płotkach”, biegach „płaskich”, tam były medale ale również w konkurencjach technicznych jak skok wzwyż. Na pewno mogę powiedzieć o Julii Trąbczyńskiej z kategorii U 14. Zdobyła złoty medal na 60 metrów przez płotki, później startowała w biegu na 300 metrów, bo regulamin dopuszczał start w dwóch konkurencjach. Po raz pierwszy udało jej się przebiec ten dystans na trzy kroki. „Płotki” mają to do siebie, że wymagają oprócz szybkiego biegania również odpowiedniej techniki (…).

– mówi trener Marek Ciuk, wiceprezes ds sportowych w klubie CKS Budowlani. W Ostrawie łącznie rywalizowało ponad 500 zawodników i zawodniczek. Z rekordem życiowym z z Mistrzostw wrócił m.in. Mikołaj Borawski:

Wyróżniłbym w biegu na 1000 metrów Mikołaja Borawskiego, który zajął trzecie miejsce, ale ze znacznie poprawionym rekordem życiowym: 2 minuty i 51 sekund. W zeszłym roku, na koniec sezonu ten dystans udało mu się przebiec w 2 minuty i 57 sekund, co oznacza, że jego praca, jego trening przynoszą efekty (…). Zawody tym bardziej atrakcyjne, ze względu na piękną halę w Ostrawie (…), więc myślę, że dla wielu zawodników, którzy tam pojechali było to ogromnym przeżyciem.

Lekkoatletyka w Częstochowie zyskuje coraz większą popularność wśród dzieci i młodzieży. Zaangażowanie i upór w dążeniu do sukcesu przekłada się na osiągane wyniki:

Kategoria roczników 2004-2005, rok temu spisała się rewelacyjnie, bo w Drużynowych Mistrzostwach Śląska nasza młodzież zajęła pierwsze miejsce. Ostatni raz, taki sukces udało się osiągnąć 9 lat temu. Ta praca z młodzieżą, z tymi najmłodszymi przynosi z pewnością duże i dobre efekty.

– dodaje trener Marek Ciuk. Lekkoatleci z klubu CKS Budowlani przygotowują się już do kolejnej imprezy przed nimi Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w Toruniu, te zawody odbędą się 14-16 lutego 2020.

Posłuchaj całej rozmowy z trenerem Markiem Ciukiem:

– rozmawiała Katarzyna Fica.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj