Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

12 lat więzienia grozi 47-latkowi za potrącenie pieszego w centrum Częstochowy i ucieczkę z miejsca wypadku

Facebook Twitter

Częstochowska policja wyjaśnia przyczyny wypadku, do którego doszło w poniedziałek wieczorem przy Alei Kościuszki. Kilka minut po godzinie 19.00 rozpędzone BMW przejeżdżając przez skrzyżowanie na czerwonym świetle potrąciło przechodzącego przez pasy pieszego. 47 letni mężczyzna w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Kierowca BMW odjechał w kierunku alei Armii Krajowej nie udzielając poszkodowanemu pomocy, relacjonuje podkomisarz Sabina Chyra-Giereś:

Podczas ucieczki z miejsca zdarzenia, około 200 metrów dalej, 47-latek kierujący BMW najechał na tył Audi, które w wyniku silnego uderzenia wypadło z drogi i zatrzymało się na torowisku. Uszkodzenia BMW były na tyle poważne, że kierujący nie mógł już nim odjechać. W dodatku okazało się, że jego pasażerka odniosła obrażenia i konieczny było przetransportowanie jej do szpitala.

Sprawą zajmują się śledczy pod nadzorem prokuratora. 47-latkowi grozi 12 lat więzienia:

Wstępne badania na zawartość alkoholu i środków odurzających w organizmie kierującego dały wynik negatywny. Okazało się też, że kierujący posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Od mężczyzny została pobrana krew do dalszych badań. Śledczy z wydziału kryminalnego pod nadzorem prokuratora badają okoliczności zdarzenia. Mężczyźnie może grozić nawet do 12 lat więzienia.

Przez blisko 3 godziny nie kursowały też wczoraj wieczorem tramwaje. Jak powiedziała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji – audi w wyniku silnego uderzenia wypadło z drogi i zatrzymało się na torach.

Najczęstszą przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. Należy pamiętać, że wsiadając za kierownicę odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób. Częstochowska policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024