Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

12. edycja Festiwalu Smaku w Częstochowie od 14 do 18 listopada

Facebook Twitter

12. edycja Festiwalu Smaku rozpoczęła się w Częstochowie. Restauratorzy nie poddają się mimo trudnych dla nich czasów i zapraszają nowych gości. Zachęcamy do odwiedzin i wsparcia lokalnej gastronomii, w mieście i poza nim.

fot. Pixabay

Dzwońcie do restauracji lub skorzystajcie z aplikacji na telefon:

Jacek Tolewski: Mocno zachęcamy, nakręcamy, propagujemy i mówimy, że mamy bardzo fajną gastronomię, mamy znakomitych szefów kuchni, którzy są w stanie przygotować dania porównywalne albo i lepsze od gwiazd telewizyjnych i nie tylko, więc poziomem restauracje w Częstochowie nie odstają od tych najlepszych w całej Polsce, a przy okazji można spędzić miło czas w gronie rodziny, znajomych i o to też nam chodzi. Zachęcamy do tego, żeby informować i rezerwować miejsca w restauracjach.

Do najbliższego piątku (18.11) czekają na smakoszy specjalne dania, często zaskakujące menu i niespodzianki serwowane przez szefów kuchni

– mówi organizator Festiwalu Smaku Jacek Tolewski:

Jacek Tolewski: Od 14 do 18 listopada, jak zawsze od poniedziałku do piątku, ponad 20 restauracji z Częstochowy i również z Olsztyna i z Blachowni przygotowało specjalne dania, przystawki, desery. Jak doskonale wiemy, czasy są nie tylko dla gastronomii, ale dla wszelkiego biznesu są bardzo ciężkie, dlatego też działamy, staramy się jak najgłośniej informować o tym, żeby ludzie wychodzili z domu, żeby korzystali.

Zaproszenie na lokalny Festiwal Smaku dotyczy nie tylko Częstochowy, przyłączyli się też restauratorzy z okolicznych miast. Jak mówią pomysłodawcy imprezy, chodzi o poznawanie smaków, nowych miejsc i odbudowywanie życia społecznego przy restauracyjnym stoliku:

Jacek Tolewski: Dań bardzo ciekawych jest sporo. Otworzyło się kilka nowych miejsc w ostatnich dniach, tygodniach, więc kulinarnych nowości na naszej festiwalowej mapie kilka nowych jest. Zachęcamy do tego, żeby sprawdzić listę restauracji na naszej stronie internetowej festiwal-smaku.pl i na Facebooku – Festiwal Smaku Częstochowa oraz można ściągnąć aplikację mobilną. Tam są wszystkie informacje – jakie lokale biorą udział i co konkretnie serwują dani restauratorzy, są zdjęcia, są opisy dań. Zachęcam, żeby przez media internetowe śledzić na bieżąco

– zachęcał Jacek Tolewski. Częstochowski Festiwal Smaku trwa do 18 listopada. Więcej znajdziecie na fejsbukowym wydarzeniu i na stronie www.festiwal-smaku.pl.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024