Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zbliża się termin przyjmowania wniosków do programu „Aktywny Samorząd”

Facebook Twitter

W Częstochowie te działania realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który ma przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu czy zawodowemu poszczególnych grup społecznych.

Aktywny samorząd

To już ostatni tydzień na zgłoszenia. Przypomina o tym mówi Olga Dargiel, rzecznik częstochowskiego MOPS-u.

Olga Dargiel: Celem głównym tego programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów pomocy w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji. Moduł pierwszy pozwala na uzyskanie dofinansowania w zakresie likwidacji barier, które utrudniają aktywizację społeczną i zawodową, natomiast moduł drugi ma stanowić pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. Wnioski powinny być składane elektronicznie za pośrednictwem platformy SOW. Jest to system obsługi wsparcia i finansowany ze środków PFRON na stronie sow.pfron.org.pl

Dzięki temu można otrzymać pomoc np. w uzyskaniu prawa jazdy, czy wsparcie w kontynuacji nauki po szkole ponadpodstawowej

-mówi Olga Dargiel,rzecznik częstochowskiego MOPS-u. Przy złożeniu wniosku przez system internetowy jest on premiowany, są to dodatkowe punkty jakie może zdobyć wnioskodawca:

Olga Dargiel: Dziesięć punktów preferencyjnych podczas oceny merytorycznej wniosku w ramach modułu pierwszego. Natomiast w ramach modułu drugiego, jest to zwiększenie dodatku na pokrycie kosztów kształcenia do kwoty 800 złotych dla wnioskodawców, którzy skorzystają z tego zwiększenia po raz pierwszy.  Wnioski mogą być również składane w formie papierowej. W takiej sytuacji wniosek  należy dostarczyć do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie, sekcja Pomocy Osobom z Niepełnosprawnością aleja Niepodległości 20/22.

To już ostatni czas, by sięgnąć po taką formę wsparcia. Po więcej informacji zaglądajcie na stronę internetową MOPS-u.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024