Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

10. edycja Biegu Częstochowskiego już 7 kwietnia!

Facebook Twitter

Już 7 kwietnia w samym sercu miasta, o godzinie 15 wystartuje X jubileuszowa edycja Biegu Częstochowskiego! To największa tego typu impreza w naszym mieście, organizowana co roku przez ludzi pełnych pasji, których największą motywacją co roku jest zadowolenie uczestników! Podczas edycji Jubileuszowej, obecność miłośników biegania z naszego miasta jest obowiązkowa!

Wszystko zaczęło się 18 kwietnia 2009 roku. To właśnie tego dnia odbył się I Bieg Częstochowski. Udział w nim wzięło 449 biegaczy!

Z roku na rok rosła renoma wydarzenia oraz przybywało uczestników. Wielkim autem BC jest trudna, ale zarazem bardzo widowiskowa trasa, ponieważ prowadzi ona przez ulice w samym centrum naszego miasta. Nie inaczej będzie podczas tej jubileuszowej edycji. Biegnąć będziemy: III Aleją NMP, ulicami: Nowowiejskiego, Sobieskiego, Śląską, Kilińskiego, Jasnogórską, Dąbrowskiego, przez Park 3 maja, i dalej: ulicą Wieluńską, rynkiem Wieluńskim, ulicą Klasztorną, 7 Kamienic i Pułaskiego. Trasa z atestem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Meta oraz start zostaną zlokalizowane tradycyjnie na wysokości „Cepelii”.

Start biegu o 15!

Regulamin oraz zapisy znajdziecie TUTAJ. Na listach startowych jest już ponad 1200 biegaczy z całego kraju ale i nie tylko!

Biuro Zawodów 10. Biegu Częstochowskiego mieścić się będzie w Sali Sportowej IV L.O im. Henryka Sienkiewicza (wejście i dojazd od strony ul. Racławickiej). Po pakiety startowe zgłaszać będzie się można już 6 kwietnia.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani Częstochowa przy współudziale:
przy współudziale
– Urzędu Miasta Częstochowy,
– Komendy Miejskiej Policji,
– Miejskiego Zarządu Dróg,
– Straży Miejskiej,
– Zarządu ZOSP RP w Częstochowie,
– Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji,
– IV LO im. H. Sienkiewicza,
– Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

PATRONAT NAD WYDARZENIEM SPRAWUJE RADIO JURA.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022