Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

1 września dotychczasowy dyrektor artystyczny Filharmonii – Adam Klocek został nowym szefem tej instytucji

Facebook Twitter

Kompozytor, dyrygent i wiolonczelista, laureat Grammy i Fryderyka, jest związany z Filharmonią im. Bronisława Hubermana od 2012 roku. Nadal będzie odpowiadał za sprawy repertuarowe.

Trwają już przygotowania do sezonu i próby przed powrotem słuchaczy.

Bardzo się cieszę, że udało mi się wygrać konkurs. Będę pracować w filharmonii, z którą jestem związany od 8 lat, jako dyrektor artystyczny. Zmiany są niewielkie, natomiast przed nami kolejny sezon, wciąż wpisuje się w jubileuszowy rok 75-lecia Filharmonii Częstochowskiej. Jest to jedna z najstarszych w Polsce instytucji filharmonicznych założona jeszcze w tym samym roku, w którym zakończyła się II Wojna Światowa. Staż filharmonii jest naprawdę imponujący. 

Filharmonicy chcą ponownie zaprosić fanów muzyki na widownię. Trzeba będzie spełnić kilka wymogów, zasłonić usta i nos maseczką oraz zachować dystans między słuchaczami podczas koncertu…

Koncerty będą jednoczęściowe i będą trwały około 1 godziny, ponieważ doszliśmy do wniosku, że dłuższe przebywanie w maseczce jednym ciągiem na sali koncertowej byłoby po prostu zbyt męczące dla publiczności stąd koncerty dopóki będzie trwała pandemia będą troszkę skrócone. Chciałbym podkreślić, ta sytuacja covidowa, mimo że na szczęście wracamy do działalności koncertowej i serdecznie zapraszamy naszych słuchaczy. Myślę, że warunki będą komfortowe, jesteśmy dobrze przygotowani do realizacji koncertów. 

Skrócone koncerty w czasach epidemii zapowiadał Adam Klocek, dyr. Filharmonii Częstochowskiej. Inauguracyjny koncert zaplanowany został na 18 września.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj