Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

1 milion złotych w miejskim budżecie na sport kwalifikowany

Facebook Twitter

Wiadomo już jakie pieniądze mają dostać Włókniarz i Raków na promocję miasta po przez sport. Jak informowaliśmy do częstochowskich zespołów ma trafić po 1,5 mln złotych. Pieniędzy zarezerwowanych w miejskim budżecie na sport jest więcej.

Kiedrzyn, programy zdrowotne dla mieszkańców Częstochowy

W 2022 roku kwota 1 mln zł zostanie rozdysponowana dla klubów na tzw. sport kwalifikowany:

W projekcie budżetu na przyszły rok zaplanowana jest kwota miliona złotych na ten cel. Będzie ogłoszony niebawem otwarty konkurs na realizację zadań publicznych. To się odbywa właśnie za pośrednictwem dotacji. Także musimy poczekać, kto złoży ofertę, musi się odbyć komisja konkursowa, później prezydent zatwierdza. To jest stała procedura zgodnie z ustawą. Także na to musimy poczekać. Na ten czas zupełnie nie można mówić komu i ile tych środków zostanie przyznanych.

Jak dodaje Sławomir Gajda z Wydziału Kultury, Promocji i Sportu, nie jest określona maksymalna kwota, o jaką będą mogły ubiegać się częstochowskie kluby:

W ogłoszeniu konkursowym zostaną określone ściśle koszty, jakie będzie można ponosić, ale z reguły to są koszty związane z organizacją i udziałem w zawodach na wysokim poziomie, czyli koszty szkoleniowców, możliwe jest fundowanie również stypendiów przez kluby dla zawodników, koszty udziału w zawodach, czyli wyjazdów, sędziów, koszty wyżywienia – jest to bardzo szeroki wachlarz kosztów.

Jak usłyszeliśmy w referacie, o dotację na szkolenie może starać się ponad 60 klubów sportowych i stowarzyszeń działających na terenie Częstochowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2023