Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

1 listopada: Zmiany w ruchu wokół cmentarzy, na pobliskich ulicach będzie inaczej

Facebook Twitter

Jak zawsze na okoliczność Wszystkich Świętych, zarząd dróg inaczej organizuje ruch i komunikację miejską wokół sześciu częstochowskich nekropolii. Więcej patroli zapowiada też policja.

Kolejny etap rozbudowy DK 46
fot. materiał prasowy MZD

Kierowcy pamiętajcie o innym oznakowaniu przy ul. św. Rocha. W tym rejonie zmiany będą obowiązywały we wtorek 1 listopada od godz. 6:00 do godz. 21:00.

Maciej Hasik: Tam wyłączony z ruchu kołowego będzie odcinek ul. Św. Jadwigi, z wyjątkiem pojazdów MPK i taxi, od ul. Św. Rocha do ul. Ks. Kobiny. Od strony południowej do cmentarza można będzie dojechać ulicami Św. Jadwigi oraz jednokierunkowo ul. Wyszyńskiego. Ewy, Ks. Kobiny, a powrót ul. Św. Jadwigi.

Jak informuje kierowców Maciej Hasik, rzecznik MZD, ruch jest przeorganizowany też w dzielnicy Północ, w rejonie cmentarza Kule. Już od piątku (28.10.) jednokierunkowo jeździmy na odcinku Promenady imienia Czesława Niemena od ulicy Rolniczej do ulicy Brzeźnickiej. Na ulicy Rolniczej jednokierunkowy ruch obowiązuje 31 października i 1 listopada. Zmian jest więcej:

Maciej Hasik: Cmentarz Kule, ulice Rolnicza i Fieldorfa-Nila. Wyłączone z ruchu kołowego z wyjątkiem pojazdów MPK i Taxi będą następujące odcinki ulic: ul. Dekabrystów od ul. Rolniczej do ul. Cmentarnej, ul. Wały Dwernickiego od ul. Cmentarnej do ul. Fieldorfa-Nila, ul. Cmentarna od ul. Tartakowej do bramy cmentarza.

Ważne, aby nie jeździć na pamięć, apelują drogowcy, którzy na okoliczność pierwszolistopadowych zmian wprowadzają tymczasowe oznakowanie. W ruchu pomagać ma też policja. Ułatwienia dla przyjeżdżających kierowców też na Rakowie i Błesznie oraz przy cmentarzu komunalnym:

Maciej Hasik: Ulice Palmowa i Bohaterów Katynia: ul. Palmowa będzie całkowicie wyłączona z ruchu kołowego. Przewiduje się ruch jednokierunkowy na ul. Bohaterów Katynia od skrzyżowania z ul. Limbową do skrzyżowania z ul. Bienia. Cmentarz Komunalny, ul. Radomska: tam zmiany będą polegać na ograniczeniu parkowania na ul. Białostockiej, po stronie wschodniej, od wjazdu na drogę dojazdową do cmentarza, do ul. Radomskiej.

Przy ul. Białostockiej zmiany zauważymy zarówno w poniedziałek jak i we wtorek

– dodaje Maciej Hasik. Pamiętajcie o tymczasowej organizacji ruchu w mieście i poza nim. Drogowcy przypominają o nich też osobom wybierającym się na mniejsze cmentarze w dzielnicy Stradom i w Łojkach:

Maciej Hasik: Cmentarz Stradom, ul. Piastowska: wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na odcinku ul. Piastowskiej, od skrzyżowania z ul. Kawodrzańską, wjazd do ul. Przestrzennej, wyjazd z parkowaniem po stronie południowej ul. Piastowskiej. Cmentarz Łojki, ul. Zbawiciela: tu zmiany polegają na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na ul. Zbawiciela w kierunku cmentarza i parkowaniem po prawej, wschodniej stronie ulicy.

Jak mówi Maciej Hasik, zmiany dotyczą też linii MPK. Autobusy i tramwaje w poniedziałek i wtorek (31.10.-01.11.) będą jeździły wg sobotnich rozkładów. Na ulicach pojawi się więcej przegubowych autobusów. 1 listopada kursować mają jak zwykle linie specjalne: 96, 97, 98, 99 między częstochowskimi cmentarzami.

Więcej o utrudnieniach w ruchu TUTAJ

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2023