Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

1. Częstochowski Bieg Niepodległości już 11 listopada!

Facebook Twitter

Dla nas, Polaków oraz wszystkich osób, które czują się z naszym krajem w jakikolwiek sposób związani trwa niezwykły rok. Rok, który szczególnie ma upamiętnić rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i jej trwały powrót na mapę Europy po 123 latach zaborów.

Od Jastrzębiej Góry nad Bałtykiem po szczyt Opołonek w Bieszczadach oraz od Kolana Odry koło Osinowa Dolnego po kolano Bugu we wsi Zosin organizowane są wydarzenia, których zadaniem jest uświetnić nadzwyczajną datę 11 listopada 2018 roku. Nie inaczej również stanie się w Częstochowie, która wywarła ogromny wpływ na niepodległościowe dążenia i starania naszych przodków, z czego my, mieszkańcy możemy być dumni.

Fundacja Jest Lepiej oraz Miasto Częstochowa mają zaszczyt zaprosić wszystkich, którzy chcą w szczególny sposób upamiętnić urodziny Niepodległej startując w 1. Częstochowskim Biegu Niepodległości już 11 listopada 2018 roku. To propozycja skierowana nie tylko do aktywnych biegaczy, ale wszystkich tych, którzy swoim wysiłkiem wymierzonym w pokonanie biegu w samym sercu miasta, chcą oddać hołd tym, którzy bez reszty poświęcili się walce o wolność, język i polską kulturę przed stu laty!

Trasa 1.CzBN wystartuje spod Galerii Jurajskiej – w której to zlokalizowana zostanie baza sanitarna, biuro zawodów oraz parkingi dla uczestników – przy ulicy Kanał Kohna i wieść będzie ulicami: Nadrzeczną, Mirowską, przez Plac Daszyńskiego, częstochowskie Aleje NMP, przez Plac Biegańskiego, Puławskiego, Waszyngtona, Śląską, Ogrodową, Katedralną oraz Krakowską. Będzie to pętla o długości 5 kilometrów, którą uczestnicy pokonają dwukrotnie w limicie czasu 1 godzina 45 minut. Meta biegu powstanie w pobliżu odnowionych bulwarów rzeki Warty na tyłach Galerii Jurajskiej. Miło nam poinformować wszystkich uczestników, którzy wezmą udział w 1. CzBN, że nasza trasa uzyskała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Gwarantujemy, że po pokonaniu dwóch pętli wyznaczonej drogi biegu, uczestnicy przemierzą dokładnie 10 kilometrów. Planujecie wywalczyć oficjalną życiówkę? 1. Częstochowski Bieg Niepodległości jest dla Was!

O szczegółach informujemy za pośrednictwem facebookowego wydarzenia „1. Częstochowski Bieg Niepodległości” oraz strony www.czestochowskibiegniepodleglosci.pl . Same zapisy na 1. CzBN trwają od 1 września do 4 listopada. Wpisowe wynosi 50 złotych, w ramach którego organizatorzy gwarantują m.in. wyjątkowy, pamiątkowy medal, koszulkę techniczną z patriotycznym hasłem oraz posiłek regeneracyjny.

Ze względu na uliczny charakter biegu, bardzo prosimy o wyrozumiałość mieszkańców centrum miasta, dla których na kilka godzin 11 listopada ograniczymy możliwość poruszania się samochodem po centrum oraz po ulicach wymienionych wcześniej. O wszelkich utrudnieniach oraz ich trwaniu poinformujemy za pomocą specjalnych ulotek dystrybułowanych przez organizatorów na kilka dni przed samym wydarzeniem w dzielnicach: Stare Miasto, Śródmieście oraz Podjasnogórska. Wszystkich Państwa z tego miejsca prosimy również o gorące i serdeczne powitanie jak i doping uczestników 1. Częstochowskiego Biegu Niepodległości.

Już teraz jesteśmy dumni, że dzięki uczestnikom, w wyjątkowy i wolny od podziałów sposób uda nam się uczcić w naszym mieście setne urodziny Niepodległej.

Ze sportowym pozdrowieniem
Organizatorzy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj