Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Które przychodnie będą zamknięte po 1 stycznia w naszym regionie?

Facebook Twitter

Sprawdźcie na stronie śląskiego NFZ-etu, tam listy przychodni lekarskich, które nie podpisały do tej pory kontraktów na świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej z Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach. To między innymi 16 przychodni w Częstochowie.

Listy na www.nfz-katowice.pl są na bieżąco aktualizowane. A ważne informacje dla pacjentów dostępne są również pod numerem infolinii funduszu: 32 735 16 00 oraz pod numerem obsługiwanym przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach: 32 20 77 202.

W sytuacji, kiedy lekarz rodzinny nie podpisał umowy na realizację świadczeń opieki zdrowotnej od 1 stycznia 2015 r., pacjent może zmienić lekarza rodzinnego lub udać się po pomoc medyczną do placówek realizujących: świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, świadczenia w izbie przyjęć, świadczenia w szpitalnym oddziale ratunkowym, które podpisały porozumienia ze Śląskim OW NFZ. Placówki te będą przyjmowały pacjentów w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.

Zgodnie z Ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, pacjent ma prawo do bezpłatnego wyboru lekarza POZ, pielęgniarki POZ i położnej POZ trzy razy w ciągu roku kalendarzowego. Wyboru lekarza, pielęgniarki lub położnej POZ dokonuje się poprzez złożenie pisemnej deklaracji w przychodni. Nową deklarację do wypełnienia pacjent otrzyma w przychodni.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2024