Za nami sportowy weekend – udany dla naszych piłkarzy, mniej szczęśliwy dla siatkarzy AZS-u

Zgodnie z przewidywaniami AZS Częstochowa nie dał sobie rady na wyjeździe z trudnym rywalem ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle. Częstochowianie przegrali przedwczoraj (26.11.) 0:3 z aktualnym mistrzem Polski. Od początku spotkania utrzymywała się kilkunastopunktowa przewaga gospodarzy.

Nieco lepiej biało-zieloni zaprezentowali się w drugiej partii, ale Zaksa znów zdominowała grę w końcówce by potwierdzić swoją klasę w trzecim secie. Więcej szczęścia mieli nasi piłkarze, którzy sezon kończą na pozycji lidera.

Raków w ostatnim w tym roku meczu o ligowe punkty wygrał 2:1 z Wartą Poznań. Na wyjeździe nasza drużyna była faworytem pojedynku, a pierwszy gol zdobyła już w 9 minucie spotkania. Raków zakończył jesienną rywalizację z dorobkiem 41 punktów na koncie i sfinalizował sezon bez ani jednej porażki.